Közös Képviselő Leváltása Szavazati Arány / Közös Képviselő Leváltása Szavazati Army

  1. Leváltanám a közös képviselőt. Hogyan tegyem? - Őszinte ingatlanos
  2. Több lehetőség is van a közös képviselő ellenőrzésére, visszahívására

A tulajdonosi közösségnek megfelelő bizonyítékokra van szüksége ahhoz, hogy a közös képviselőt visszahívjon és leváltson. F őleg, ha vállalkozásszerűen, külső személyként látja el a feladatát – hívta fel a figyelmet a szakértő. A lakók általában arra hivatkoznak, hogy nem készült el a beszámoló időben, nem áll olyan módon a közösség szolgálatára, ahogy azt a törvény előírja. A közös képviselő által elvégeztetett munkák túlárazottságát egy számvizsgáló bizottság állapíthatja meg, melynek tagjait a lakók közül kell választani. Az ilyen esetet nagyon alaposan meg kell vizsgálni, érdemes bekérni a szükséges dokumentumokat – szerződést, ajánlatot, számlát –, illetve fel lehet kérni egy árszakértőt is a munka tényleges értékének megállapítására – hangsúlyozta Farkas Tamás. A számvizsgáló bizottság felállítása 25 lakás felett kötelező, annál kisebb társasház esetében egy tulajdonos kijelölése is elegendő a jogszabályok szerint. A vizsgálat eredménye adhat jogalapot a közös képviselő felmentésére.

Leváltanám a közös képviselőt. Hogyan tegyem? - Őszinte ingatlanos

Mit lehet tenni a közös költséget nem fizetőkkel szemben? Fontos, hogy a közös képviselő rendszeresen vezesse a társasház pénzügyeit, könyvelését, hogy naprakész információkkal rendelkezzen a lakók fizetési kötelezettségeiről. A pénzügyi nyilvántartásból tehát egyértelműen kiderül, hogy az egyes lakóknak milyen pénzügyi kötelezettségei vannak. Amennyiben 2-3 hónapnál több tartozása halmozódik fel egy lakónak, úgy szükséges informálni őt a hátralékról és megkérni a tartozás mielőbbi rendezésére. Ha a felhívás nem jár sikerrel, akkor a közös képviselő fizetési felszólítást küld a lakónak, mely tartalmazza a díjhátralék pontos összegét, a társasház számlaszámát és a befizetés határidejét. Amennyiben a fizetési felszólításra nem reagál a tulajdonos, akkor fizetési meghagyás kezdeményezhető. Végső esetben pedig végrehajtásra is sor kerülhet. A Társasházi törvény szerint akár jelzálog bejegyzése is és kérvényezhető. Ki rendezi a számlát, a nem fizető lakók helyett? A költségeket ilyenkor a közös vagyonból kell fedezni, megelőlegezni, ameddig az adós ki nem egyenlíti a tartozását.

A társasházaknál a legtöbb kérdés, félreértés és feszültség a közös képviselő leváltásával, illetve az új képviselő megválasztásával kapcsolatban merül fel. Hogyan váltható le a közös képviselő? Mi a teendő a régi képviselő leváltása és az új megbízása között? Milyen problémák merülhetnek fel az átadás-átvétel során? Mindezekre a kérdésekre választ kaphat a Házfórum összefoglalójában! A legtöbb lakóközösség életében felmerült legalábbis -1-1 tulajdonos részéről, hogy érdemes volna közös képviselőt váltania a háznak. Ennek legjellemzőbb oka nyilván az, hogy a közösség tagjai elégedetlenek a képviselő munkájával. Lehet itt szó arról, hogy a közös képviselő sok házat visz egyszerre, így idő szűkében nem tud kellő figyelmet szentelni az adott háznak, csupán az alapvető felügyeletet tudja biztosítani. A tulajdonosok ilyenkor jogosan gondolhatják, hogy annak érdekében, hogy előrébb léphessenek a ház ügyeiben, aktívabb képviseletre van szükségük. Azonban sok esetben merül fel ennél súlyosabb probléma, így például a képviselő munkájának rossz minősítése, esetleg visszaélés gyanúja.

Hiányzó számlák. Közgyűlés jóváhagyása nélkül igénybe vett szolgáltatások stb. -stb. Nem is részletezném hosszasan. Ami miatt írok és kérném a segítséget a következő: A délután háromra meghirdetett közgyűlés már este nyolc óra körül tartott, amikor megjelent a közös képviselő felesége: fennhangon közölte hogy vége a közgyűlésnek, amit ennyi idő alatt nem lehetett megbeszélni az már nem is fontos. Ránk oltotta a villanyt és ajtót mutatott lehet hazamenni! Mivel én lettem volna a jegyzőkönyv hitelesítő, kértem a közös képviselőt a közgyűlés szabályszerű berekesztésére. Válasz: nincs mit aláírnom, mert ő törölte az addig számítógépen vezetett jegyzőkönyvet. Értetlenségemet látva megtoldotta azzal, hogy VÉGE! Ő nem csinálja tovább keressünk helyette mást. Itt tartunk most. Kérdésem mik azok a jogszerű lépések amit megtehetünk, pontosabban amiket meg kell tennünk. Várom a segítő hozzászólásokat. 2019. 21:32 Majd számolj be az eredményröl. Ágnes20 2019. 09:14 Köszönöm szépen! 2019. 21. 21:00 A törvény felülirja az Alapitó Okiratot, sőt abban foglalt rendelkezés már nem is hatályos.. elegendő a közgyűlési többség,, de csak akkor törvényes, ha azt a képviselő hivta össze, s szerepel a meghivóban a képviselő visszahívása, mint napirendi pont!

2019-01-03 A társasházi közös képviselőt leváltani a közvélekedéshez képest nem túl bonyolult dolog. Ha már mindenképpen megérett az elhatározás, úgy fontos, hogy a közös képviselő váltás szakszerűen és jogszerűen kerüljön lebonyolításra! A társasház lakóközössége általában "megérzi" a váltás szükségességét, így például amikor nem haladnak megfelelően a társasház ügyei, a fejlesztési célok nem jutnak el a megvalósításig, nincs érdemi hátralékkezelés. Fontos tehát tisztában lenni azzal, hogy az elhatározást miként lehet támadhatatlanul megvalósítani. A társasházakról szóló törvény nem támaszt különösebb korlátot a közös képviselő felmentése elé: "A társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény 28. § (3) bekezdés alapján a közgyűlés a közös képviselőt, az intéző-, illetőleg a számvizsgáló bizottságot bármikor felmentheti. A felmentett közös képviselő – intézőbizottság esetén annak elnöke – a közgyűlés határozata alapján, az abban meghatározott feladatok végzésével és változatlan díjazás ellenében köteles az új közös képviselő (intézőbizottság) megválasztásáig, de legfeljebb felmentésétől számított kilencvenedik nap leteltéig ügyvivőként ellátni a közösség ügyeinek intézését. "

Több lehetőség is van a közös képviselő ellenőrzésére, visszahívására

A Társasház működésének szabályait, a Társasház egyéni arculatára formálva, a törvény rendelkezéseinek figyelembevételével ajánlatos elkészíteni. Hogyan módosítható az SZMSZ? Közgyűlés döntésével, bármikor! Mit lehet rögzíteni a házirendben? Közös épületrészek, területek és helyiségek használatának részletes szabályait, a lakásokban zajjal járó munkák és más tevékenységek időtartamát. Igény szerint a Házirendben rögzíthető az állattartás, a takarítás vagy akár a kertkarbantartás szabályai. Mi szükséges a tulajdonosok által kezdeményezett közgyűlést összehívásához? A napirend és az ok megjelölésével, a tulajdoni hányad 1/10-ével rendelkező tulajdonosok írásban kezdeményezhetik a közgyűlés összehívását. Évente hány alkalommal kell közgyűlést tartani? Szükség szerint, de évente legalább egy alkalommal, legkésőbb május 31. -ig. A közgyűlésen hozott döntések, hol és milyen formában kerülnek rögzítésre? Közgyűlésről kötelező jegyzőkönyvet készíteni, melyben a meghozott döntések határozat formájában kerülnek rögzítésre.

Amint az már fentebb is írtuk, a közös képviselő leváltása csak és kizárólag törvényi keretek között lehetséges, de ez egyáltalán nem jelenti azt hogy bonyolult vagy nehéz feladat lenne. Persze igaz, hogy kevés olyan képviselő létezik, aki lelkesen együtt akarna működni saját leváltásában, de nincs más mód, első körben őt kell megkérnünk erre, lehetőleg írásban, tértivevényesen, hogy nyoma maradjon. Ha szerencsénkre, olyan személynek bizonyul a közös képviselőnk, aki mindezt rossz szájíz nélkül tudomásul is veszi és hajlandó együttműködni, akkor a közgyűlés összehívása a szabályoknak megfelelően meg is történik. A közgyűlésen egyszerű szavazattöbbséggel tudjuk leváltani a közös képviselőt, amihez az összes tulajdonhányad több mint felének kell részt vennie. Ha viszont nem vagyunk ilyen szerencsések, és a képviselőnek nem reagál a kérésünkre 1-2 héten belül (ami a leggyakoribb reakció), akkor megkérhetjük a számvizsgáló bizottságot, hogy tegye meg ő helyette. Ha a számvizsgáló bizottság sem lép (mert például szoros érdek összefonódásban van a képviselőnkkel, azaz nem érdeke annak leváltása) akkor marad az utolsó lehetőség, hogy a kezdeményező tulajdonosok fogják összehívni a közgyűlést.

Ilyenkor a tulajdonosoknak módjukban áll egy tájékoztatást küldeni a közös képviselőnek, hogy a hiányzó összes iratot közvetlenül a szolgáltatóktól kéri majd be a ház, méghozzá az ő költségén. Amennyiben az iratátadás miatt az előző év újrakönyvelése válik szükségessé, ugyanez a módszer alkalmazható. Természetesen van lehetőség a kérdés peres úton való rendezésére is, ez azonban jellemzően hosszadalmas és költséges lehet. Tehát érdemes lehet minden esetben megegyezésre törekedni a felek között. forrás:

  1. A közös képviselő váltás folyamata - DR. TÖRÖK győri társasházkezelő
  2. Dudás ferenc végrehajtó szerencs
  3. Otka nyertes pályázatok 2019
  4. Így szabadulj meg a közös képviselőtől! - Otthon | Femina
  5. „Harcra fel! Győzni kell!”

A bizottság kezdeményezheti egy napirendi pont felvételét, mely a képviselő visszahívását és tevékenységének felülvizsgálatát célozza. Megoldás lehet továbbá, ha a tulajdonosok 10 százalékának javaslatára közgyűlést hívnak össze, amelynek napirendjében szerepel a közös képviselő felmentése. Mindkét esetben lehetőség van új – megnevezett – jelölt megválasztására javaslatot tenni, vagy 3 hónapon belül összehívnak külön erre a célra egy újabb közgyűlést – magyarázta a Lakásszövetkezetek és Társasházak Országos Szövetségének elnöke.