Izotóniás Ital Házilag — Fresnel Lencse Házilag

  1. Erősítő házilag
  2. Házilag

Gatorade, Powerade, IsoTonic, … Azonnal felejtsd el ezeket a mérgeket! Valahogy mindig furcsa volt nekem, hogy egy műanyagpalackba zárt kék színű italt miért tartanak a sporthoz illőnek, mi több, egészségesnek. Miután azonban beleástam magam a témába minden világos lett. Ismét egy Amerikából indult mánia szedi hiszékeny áldozatait, melynek a fitneszipar akkor is kitartóan asszisztál, ha ismeretes a termékek káros hatása. Szerencsére eletrolitszinted természetes módon is helyreállíthatod, ebben segít írásunk. Az izotóniás italok a '80-as években bukkantak fel, amikor a Pepsi piacra dobta a Gatorade nevű italt. A történet már innentől tipikus példája annak, hogy az élelmiszeripar hogyan csapja be a fogyasztókat és hogyan képes befolyásolni az aktuális tudományt úgy, hogy "egészséges" jelzővel adhasson el valójában egészségtelen termékeket. A Pepsi ugyanis a termék népszerűségét előkészítendő pénzelte az izotóniás ital megalkotójának Robert Cade-nak kutatásait. A kutató sajátos módon megtervezett kísérletek, illetve a sajátosan értelmezett kutatási eredmények sulykolta a sportolók fejébe, hogy a minimális dehidratáltság is tragikus hatású a sportteljesítményre nézve (valójában ez csak kifejezetten hosszan tartó sportteljesítmény során jelentkezik).

Erősítő házilag

A só (NaCl) a legismertebb az elektrolitok közül. Amikor vízben oldjuk, bekerülnek a test folyadék egyensúlyába, és ha ez az egyensúly kibillen, az rossz hatással van az idegekre és az izmokra. Ha hosszú vagy rövid távon nem fogyasztunk elég mennyiségű sót, a fejfájástól egészen a krónikus várnyomásproblémákig érezhetjük a tüneteit. A kálium a sejtekben található folyadék fő elektrolitja. Ha dehidratált vagy, a szervezetedben lévő elektrolitok sűrűbbé válnak. Ezt az agyad szomjúság receptorai érzékelik, mivel ilyenkor a testnek vízre van szüksége, szomjas leszel. Amíg nem érkezik meg az elegendő vízmennyiség egy hormon felszabadul, ami csökkenti a vízveszteséget a vizelettel a veséken keresztül, hogy korrigálja a test a folyadékhiányát. Ez a hormon sokszor fejfájást okoz. Tudd meg mi mindenre jó még a gyömbér a teljesen ingyenesen letölthető e-könyvből: Gyömbér: A kelet legnagyobb becsben tartott gyógynövénye - kattints a linkre és töltsd le! Ha sokat sportolunk, akkor nagyon fontos tudnunk, hogy a kalcium, magnézium és kálium is fontos az izmok folyadék egyensúlya szempontjából.

  • Izotóniás italok természetesen | Clean Eating Magyarország
  • Hamburger házilag
  • Norman amerikai író youtube
  • Tejszínes krémlikőr házilag | NOSALTY
  • Házilag
  • Izotóniás italpor házilag
  • Fémkereső házilag

Kifogásolták viszont, hogy nem tartozik igazán a sportitalok közé, hiszen szénsavat tartalmaz. Igaz, készítői sem állították róla, hogy sportital: csak a neve meg a doboz grafikája utal ilyen célú felhasználásra. Az Olympos-Top Élelmiszeripari Kft. által gyártott TopJoy Fitness Sport izotóniás meggy-citrom üdítőital ugyanilyen eredményt ért el: a 22 pont jelzi, hogy jónak, de legalábbis elfogadhatónak találták. Félliteres műanyag palackjából akár kerékpározás közben is lehet inni, mert ivószeleppel van ellátva. Az ízét gyermekital-szerűnek, szörpjellegűnek találták, talán legpontosabban az a kolléga írta le, akinek a nagymama szilvabefőttjének leve jutott róla eszébe. Akadt, aki túl édesnek, szomjoltásra kevésbé alkalmasnak találta. A Németországból származó, a Coca-Cola által forgalmazott Powerade-ról megoszlottak a vélemények. Akadt, aki szerint ez az igazi, izotóniás, nem túl édes, nem tolakodóan erős illatú sportital, más viszont híg, mesterséges, "műanyag" ízűnek találta, mely "fényképről sem látott gyümölcsöt".

Házilag

Az igazi jó sportital emellett elfogadható áron kerül forgalomba. Mindezen követelményeknek leginkább a por alakú készítmények (pl. Verofit, Isostar) felelnek meg, de a piacon szép számban jelentek meg az oldott, palackozott termékek is. Rögtönzött szerkesztőségi tesztünk ezeket vette közelebbről szemügyre. Nem árt, nincs mellékhatása A sportitalokat edzés alatt célszerű fogyasztani, mielőtt még a szomjúság jelentkezik. Ellentétben az egyéb táplálék-kiegészítőkkel, amelyek nem mindenkinek egyformán jók, sőt, adott esetben túladagolást is okozhatnak, a sportitaloknak nincs ellenjavallata. Nemcsak élsportolóknak ajánlhatók, hanem hobbiszinten sportolóknak is, sőt, minden olyan esetben, amikor nagy megterheléssel járó fizikai munkát végez valaki, vagy nagy melegben dolgozik, védőitalnak is megfelelő. A déli tájakon, nagy forróságban utazók gyakran szenvednek fertőzés miatti hányástól, hasmenéstől. Az ilyenkor feltétlenül szükséges folyadékpótlás talán legkíméletesebb módja a sportital fogyasztása, mivel izotóniás, szénsavmentes, nem ingerli a gyomrot és gyorsan felszívódik.

Most erre mutatunk be 4 alternatívát. A legjobb természetes izotóniás italok szerintünk: 1. Ivólé: A zellerszár gazdag nátriumban, káliumban, magnéziumban, és foszforban. Az alma természetes édességével finommá teszi az italt és további káliummal tölti fel. A citrom nem csak C-vitamin bomba, hanem az egyik legmagasabb elektrolit tartalmú gyümölcs. Csak turmixold össze és fogyaszthatod is! 2. Vizes keverék: A szódabikarbónát már évszázadok óta használják sportolók. Helyreállítja a szervezet ph-egyensúlyát, a tengeri só remek nátrium és klór forrás. A keverék íze nem a legfinomabb így mi édesítés gyanánt agave szirupot javaslunk. 3. Puding/zselé: A kókuszvíz gyakorlatilag a legjobb természetes izotóniás ital, hiszen az emberi sejtekben és vérben megegyező arányban tartalmaz sót. A chia mag nagyszerű Omega-3, rost és protein forrás, valamint hihetetlen erős képessége van a szervezet hidratálásában. Csupán áztasd be a kókuszvízbe és egy óra múlva fogyaszthatod a kocsonyás állagú pudingot, mely a hőmérsékletre sem érzékeny így remek társ utazásban.

Öntsd át egy szűrőn az elkészült italt. Ha keményebb futásra indulsz, tegyél hozzá 1 kanál mézet és egy csipetnyi sót is. klasszikus Narancsos izotóniás ital 3 csésze víz 1 csésze narancslé 3 evőkanál méz vagy agavé szirup (ez utóbbi jobba oldódik) ½ evőkanál só A hozzávalókat keverd össze egy mixerben, majd az elkészült itallal töltsd fel vele a kulacsodat. Már indulhat is a futás! Görögdinnyés izoital negyed kimagozott görögdinnye 2 nagy pohár kókuszvíz egy csipetnyi himalájai só Itt sincs más dolgod, mint összemixelni a hozzávalókat. Érdemes szűrőn keresztül kitölteni az italt, hogy kevés rost kerüljön a frissítőbe. Gyógynövényes izoital 4 csésze gyógynövény tea ízlés szerint 2-4 evőkanál méz, juharszirup vagy rizsszirup ¼ evőkanál tengeri só pár csepp ásványi sókat tartalmazó oldat (keresd a patikákban vagy drogériákban) Keverd össze a hozzávalókat, hűtsd le az italt, majd vidd magaddal sportoláshoz. Gyömbéres izoital ½ liter erős gyömbér tea 1 liter víz 3 db citrom leve ½ evőkanál tengeri só 1 evőkanál méz/agavé szirup vagy stevia Készítsd el a gyömbérteát: egy nagyobb darab gyömbért hámozz meg, majd reszelj le.