Ellenzéki Közös Jelöltek / Felbomlott Az Ellenzéki Összefogás Gödön, Így Viszont Egyik Frakciónak Sincs Többsége &Laquo; Mérce

  1. Győrben is közös polgármesterjelöltet indít az ellenzék - 444
  2. Közös jelölteket indítanak az ellenzéki pártok Sopronban - PestiSrácok
  3. Itthon: Megvan a közös ellenzéki jelölt Tatabányán | hvg.hu
  4. Közös listával mennének Orbán ellen az ellenzéki szavazók | 24.hu

A helyzet nem változott gyökeresen. Láng Zsolt a Fidesz-KDNP színeiben újraindul, csak most egy kihívója van. A jelöltek: Láng Zsolt (Fidesz-KDNP) Örsi Gergely (Momentum-DK-MSZP-Párbeszéd-LMP) A teljes ellenzék kétpólusú, a balliberális oldalhoz csatlakozott jelöltszinten a Mindenki Magyarországa Mozgalom, ugyanakkor a Magyar Kétfarkú Kutyapárt külön indul. Magyarul a szavazatok megosztása várható, ami az egyébként is erősen jobbra húzó kerületben a Fidesz-KDNP-nek kedvez. Jelenleg 14 egyéni körzet van, összesen 44 jelölt indul. Kompenzációs listák (3) Momentum-DK-MSZP-Párbeszéd-LMP-Mindenki Magyarországa Mozgalom Magyar Kétfarkú Kutyapárt III. kerület (Óbuda-Békásmegyer) A 2014-es helyzethez képest az október 13-i választáson az ellenzék valamivel kedvezőbb helyzetben van, hiszen az öt évvel ezelőtt hat jelölt között 53, 28 százalékos győzelmet arató Bús Balázsnak csak egy kihívója van. A jelöltek: Bús Balázs (Fidesz-KDNP) Kiss László (Momentum-DK-MSZP-Párbeszéd-LMP) Az ellenzéki összefogáshoz nem csatlakozott az Ellenzéki Összefogás Óbudáért Egyesület, valamint a Jobbik is külön indul választókerületi szinten.

Győrben is közös polgármesterjelöltet indít az ellenzék - 444

Kérjük oszd meg a bejegyzést, hogy másokhoz is eljusson az igazság: Az MSZP alapszabályt módosított, amelynek a lényege, hogy a párt egyértelműen összefogással akar indulni a következő választásokon. A Párbeszéd is hasonlóképpen gondolkodik. A Demokratikus Koalíció pedig már többször hitet tett az összefogás mellett. A Jobbiktól a Dk-ig minden párt érdekelt a közös indulásba. Úgy néz ki az erről folytatott vita már a múlté és a pártok belátták, csak közösen lehet legyőzni Orbán rendszerét. De úgy le lehet Úgy néz ki a pártok véglegesen eldöntötték: követni fogják az októberi sikerreceptet. Az előválasztás hét napja alatt 70 000 budapesti állampolgár nyilvánított véleményt a Civil Választási Bizottság szavazósátraiban és elektronikus úton, hogy aztán – június 26-án – Karácsony Gergely toronymagas győzelmét hirdesse ki dr. Magyar György, a szervezet elnöke – kezdi írását a Párbeszéd. A párt elkötelezett abban, hogy amennyiben vita van a jelöltek személyében akkor előválasztással válasszák ki ki legyen a Fidesz egyetlen közös kihívója.

A képviselőjelölt kiemelte: Sopron mind a tizenkét választókerületében indítanak közös jelöltet az önkormányzati választáson; őket a sajtótájékoztatón a pártok országosan ismert politikusnői mutatták be. Donáth Anna, a Momentum európai parlamenti képviselője, országos elnökségi tagja pártja két képviselőjelöltjét, Supka-Kovácsné Holzhofer Tündét és Pusker Tamást bemutatva úgy fogalmazott: Sopronban erős, tettrekész csapat hívja ki a Fidesz jelöltjeit. Potocskáné Kőrösi Anita, a Jobbik országgyűlési képviselője Mayer Nándorné Évát, Rápkovics Roland Zsoltot és Mayer Andort ajánlotta a választók figyelmébe, majd megjegyezte: az ellenzék felismerte, hogy a NER-t együtt lehet megdönteni. Kunhalmi Ágnes, az MSZP országgyűlési képviselője, a párt választmányának elnöke Németh Imrét, Borza Józsefet és Horváth Bélát mutatta be. Arra kérte a soproniakat: októberben küldjék el azokat, akik nem törődnek a város életével. Simon Zoltán, a DK-s Vadai Ágnes országgyűlési képviselő által bemutatott önkormányzati-képviselőjelöltje arról beszélt: reméli, hogy az ellenzéki összefogás lendülete kitart, és ez a remek csapat sikereket ér el.

Közös jelölteket indítanak az ellenzéki pártok Sopronban - PestiSrácok

kecskemét széchenyi város

Publikálás dátuma 2019. 04. 03. 14:09 Fotó: Népszava Az összefogásban a DK, az MSZP, az LMP, a Jobbik és a Momentum vesz részt, a jelöltek nevei még nincsenek meg. Az októberi helyhatósági választásokon Pécs 18 egyéni körzetében egy-egy közös képviselőjelöltet indítanak az ellenzéki pártok - jelentették be az együttműködésben részt vevő DK, MSZP, LMP, Jobbik és Momentum tisztségviselői szerdán sajtótájékoztatón a baranyai megyeszékhelyen. Kunszt Márta, a Demokratikus Koalíció önkormányzati képviselője közölte: a körzetenkénti egy-egy önkormányzati képviselőjelölt állításának ügyében a pártok "koordinálni" fognak egymással. Fogarasi Gábor, a Jobbik önkormányzati képviselője azt mondta, az érintett pártok egyetértenek a város érdeke szempontjából legfontosabb célok és elképzelések tekintetében, ezek mentén jött létre ez az együttműködés. Keresztes László Lóránt, az LMP társelnöke, parlamenti frakcióvezetője hangsúlyozta: pécsi illetőségűként személyesen is mindent megtesz azért, hogy az idei önkormányzati választáson megbukjon a Fidesz a megyeszékhelyen.

A Somogy megyei városban közös sajtótájékoztatón jelentették be az ellenzéki pártok, hogy közös jelöltet indítanak a Fidesz ellen az őszi önkormányzati választáson. Az LMP, a Momentum, a DK, az MSZP és a Jobbik, valamint a Mindenki Magyarországa Mozgalom a Becsülettel Siófokért Egyesület színeiben induló eddigi független polgármestert, Lengyel Róbertet támogatja. Márki-Zay Péter (Mindenki Magyarországa Mozgalom) hangsúlyozta: jelöltjeik olyan tisztességes magyar hazafiak, akikre még a fideszes szavazók is bátran szavazhatnak. Hozzátette: Siófokon és Hódmezővásárhelyen is sorra leszavazták a fideszes képviselők a fejlesztéseket. "A fideszes képviselők nem a városukért dolgoznak, ők a városukból élnek. " Hódmezővásárhely polgármestere szerint, aki "ma a meggazdagodás céljából lép be a politikába, az a Fideszbe lép be". Mint kiderült, a polgármester személye mellett egyelőre nem hozzák nyilvánosságra a képviselőjelöltek névsorát, még hozzá azért, "mert félünk attól, hogy - ahogyan mindenhol az országban - hogy ha megnevezzük a jelöltjeinket, akkor ők is azt fogják kapni, mint mi: lejáratást, zsarolást, fenyegetést" - mondta Márki-Zay, majd hozzátette: ezek az emberek hősök, olyan emberek, akik nem jobb és baloldaliak, hanem tisztességes hazafiak, olyan emberek, akikre a fideszesek is bátran szavazhatnak.

Itthon: Megvan a közös ellenzéki jelölt Tatabányán | hvg.hu

Kapcsolata ezek közül a Fidesznek csak az Osztrák Néppárttal (ÖVP) koalícióban kormányzó Szabadságpárttal van. Mivel a Népek és Nemzetek Szövetsége nyilvánvalóan a Néppárt riválisa lesz, Orbán jelenléte az EP-kampányban egyértelmű szakítást jelentene. Nem ez az első eset egyébként, hogy – akár személyes politikai szimpátiája ellenére is – politikai racionalitásból lemond egy hasonló találkozót a magyar kormányfő. 2015-ben például kifejezetten szeretett volna Bécsben tett látogatása alkalmával az FPÖ elnökével, Heinz-Christian Strachével találkozni, mert őt tekintette a "jövő politikusának" Ausztriában, de mivel éppen választási időszak volt az országban, az ÖVP-ből megüzenték a magyar miniszterelnöknek: választhat, vagy Reinhold Mitterlehner ÖVP-s alkancellárral találkozik, vagy Strachével, a kettő együtt nem megy. Orbán végül fogcsikorgatva bár, de lemondta a megbeszélését az FPÖ elnökével. Más kérdés, hogy a két akkori rivális azóta már koalícióban kormányozza Ausztriát és Strache belügyminiszterként alkancellári rangot is kapott.

Tarlós pedig nem unalmas ember a Závecz Research közvélemény-kutató ügyvezetője szerint, és épp ez adhatja tartalékait. Interjút adott Závecz Tibor, a Závecz Research közvélemény-kutató ügyvezetője a Magyar Narancsnak. A csütörtökön megjelenő interjúról azt írja a, abban Záveczet arról is kérdezték, hogy mit gondol Puzsér Róbertről, akiről korábban azt mondta, ha elindulna a választáson, az Tarlós István biztos győzelmét jelentené. A budapesti főpolgármester-választásra függetlenként bejelentkező Puzsér ugyanis nem hagyta ezt személyeskedő válasz nélkül: azt üzente Závecznek, hogy " takarodjon el a halál f@szára, és ott kutakodjon ", majd az előválasztás felrúgásával fenyegetőzött, majd pár nappal később Sztálinhoz is hasonlította a szakembert. "Elkezdődött a felkészülés az önkormányzati választásra, egy kampányba sok minden belefér, de ez a hangnem szokatlan volt" - nyilatkozta Závecz a februári kirohanás kapcsán. Hozzátette, a stílus meglepte, de a személyeskedésre és trágárságra nem kíván reagálni.

dr kosztolányi szabolcs

Közös listával mennének Orbán ellen az ellenzéki szavazók | 24.hu

  • Közös jelölteket állít az ellenzék Sopronban - Infostart.hu
  • Jakab Péter a közös listáról: Győzzenek meg róla, hogy jó, eddig még nem sikerült
  • Közös ellenzéki jelöltek

5% - 58. 6% 1 - 7 Göd Balogh Csaba - DK-JOBBIK-LMP-MMM-MOMENTUM-PÁRBESZÉD 47. 8% - 49. 0% 2 - 6 Gödöllő Dr. Gémesi György - GÖDÖLLŐI LOKÁLPATRIÓTA KLUB 39. 8% - 29. 8% 6 - 2 Gyál Endre Dávid Bence - MSZP-DK-MOMENTUM 39. 9% - 60. 1% 0 - 8 Gyomaendrőd Toldi Balázs - Független 65. 6% - 34. 4% 6 - 2 Gyömrő Horváth István Attila - HEGY 17. 4% - 43. 4% 1 - 7 Gyöngyös Hiesz György - DK-MOMENTUM-MSZP 51. 6% - 37. 8% 9 - 1 Gyula Galbács Mihály - MMM 18. 4% - 58. 2% 0 - 10 Hajdúböszörmény Erdős László - DK-MSZP 26. 6% - 61. 0% 0 - 10 Hajdúhadház Dr. Koós László - Független 23. 8% - 76. 2% 0 - 8 Hajdúnánás - 0% - 100% 1 - 7 Hajdúsámson Tóth János - ESHE 30. 7% - 69. 3% 0 - 8 Hajdúszoboszló Holoda Attila - Összefogás Hajdúszoboszlóért-PÁRBESZÉD-MOMENTUM-MSZP-DK-SZOLIDARITÁS-MMM-JOBBIK 59. 2% - 40. 8% 6 - 2 Halásztelek Szentgyörgyi József - Sikerese Halásztelekért 54. 2% - 39. 8% 6 - 2 Hatvan Palik Józsefné - Együtt Hatvanért Egyesület 33. 5% - 38. 0% (Független) 2 - 6 Heves Sallai Gábor - Független 35.

DK: Teljes összefogással... A 2022-es országgyűlési választást megelőző, jelöltállítással kapcsolatos ellenzéki tárgyalások még nem indultak el. Annyi bizonyos, hogy a Demokratikus Koalíció vezetése minden esetben azon lesz, hogy a demokratikus ellenzék 2022-ben közös listával és közös jelöltekkel induljon a választáson, az Orbán-kormányt ugyanis csak így, teljes összefogással győzhetjük le - tudatta Barkóczi Balázs, a DK szóvivője. MSZP: előválasztás döntsön, függetlenek is aspirálhatnak Az MSZP alapvetően továbbra is azt támogatja, hogy az ellenzék közös jelöltjeit - széles körű konszenzus hiányában - előválasztás során válasszák ki, ugyanis így lehet megtalálni azokat a független vagy pártok által támogatott személyeket, akik a legnagyobb választói támogatásra számíthatnak. Azoknak pedig, akiknek korábban már sikerült egyéni győzelmet elérniük vagy kimagasló támogatottságot szereztek valamelyik választókörzetben mindenképpen helyük van az ellenzéki előválasztáson - közölte Molnár Zsolt, az MSZP pártigazgatója.

karaj pataki tálban

Hogy hova vezet az ellenzék kettészakadása Gödön, hamarosan kiderül a soron következő képviselő-testületi üléseken, az viszont biztos: a két ellenzéki és a Fidesz frakciója is 4-4-4 képviselőből áll, így bizonyos értelemben elveszett az ellenzéki többség, és lehetnek olyan ügyek, amelyekben majd a Fidesz hozhatja meg a végső döntést. Ez azonban nagyon nem szerencsés épp most, amikor az önkormányzat helyzete egyébként is labilissá vált a kormány által létrehozott különleges gazdasági övezet létrehozása, illetve a Samsung-gyár helyiek akarata ellenére történő bővülése kapcsán. Az Azonnali nak nyilatkozó Lőrincz László DK-s alpolgármester ezzel kapcsolatban azt mondta: "nem bosszúhadjáratról van szó", pártpolitikai hovatartozásra tekintet nélkül megszavaznak mindent, ami a gödiek érdekét szolgálja, feltéve, hogy az az anyagilag észszerű keretek között mozog. A képviselő-testület ülése jelenleg is tart, hogy mi lesz az alpolgármesterek sorsa, holnapig kiderül.

  1. East a nagy életmű koncert en
  2. Egészségház utca 40 gyermekorvosi rendelő tiktok
  3. Hajhullás foltokban nőknél
  4. Budaörs gyár u 2
  5. 2.5 milliós támogatás